28 Ağustos 2009 Cuma

SEYİR DEFTERİ: SOYSUZLAR ÇETESİ...Yıldönümü keyfimiz:)Soysuzlar Çetesi;Tam bir Quentin Tarantino klasiği.Müzikler harika!Oyuncular çok iyi...Özellikle final sahnesi süperdi... İnsanın Tarantino filmlerini izledikten sonra 'İntikaaaammm,intikaaaaammm' diye ortalıklara fırlayası geliyor:)

Konu:Film Alman işgali altındaki Fransa'da başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landa'nın (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Paris'e kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir.Aynı günlerda Avrupa'nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından "Piçler" yakıştırmasıyla bilinen Raine'ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Shasoanna'nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

zulzulalarin annesı sen neymişsın be arkadaş.yok yok ya seni alkışlıyorum ınan.allaha emanet ol emiiiiiiii.not. babanızda sizi yanlız bırakmıyorsa heran sızınleyse onada selam.