1 Ağustos 2008 Cuma

UYANDIRIN

Sn.Erdal Atabek öyle güzel yazmış ki katılmamak mümkün değil...Vatanı ve çocuklarının geleceği için birşeyler yapmak isteyenler ve ümidini kaybetmemiş olanlar için...

Uyandırın...
Korkmayın heryerde konuşun konuyu siz açın,takside taksiciye konuşun,apartmanda kapıcıya konuşun,sakallı gazete bayinize konuşun,eve gelen gündelikçiye konuşun.
Anlatın... Eğer Fethullah dindarsa peygamber gibi ise, neden Amerika'da yaşıyor ? neden Mekke'de Kabe yakınlarında bir malikanede değil de Amerika'da FBI çiftliğinde.
Söyleyin bu zat değilmiy di 25 yıl o cami senin bu cami benim salya sümük ağlayarak FAİZ haram diyen ? sorun kapıcınıza peki BANK ASYA nedir ?
Önce alıştırmanız gerekir. Görüntüye.Seslere.Hareketlere. Sessizliğe.
Çevrenizde olup bitenlere. Yavaş yavaş alıştırırsınız.
Alışırlar.Türbana. Çarşafa, peçeye.Taşyapı'ya. Oğulların gemilerinin olmasına.Çocukların televizyon kurmasına.Yakınların yolsuzluklarına.Sevgililere alınan evlere.Çok eşliliğe. Erkeklerin, kadınların ayrı ayrı oturmasına. Ramazanda öğle yemeği verilmemesine.Beyaz takkeyle gezenlere.
Hem de öyle alışırsınız ki size çok doğal gelmeye başlar.
Bizde böyle deyip geçmeye başlarsınız.
'Galiba demokrasi bu da biz mi anlamıyoruz?' diye kuşkulanırsınız.Sonra da uyuşursunuz.
Yavaş yavaş uyuşursunuz. İçinizden bile tepki duymaz olursunuz.
'En az üç çocuk yapın' derler, dinler geçersiniz. 'Bizi azaltmaya çalışıyorlar' derler, gülme duygunuz bile kaybolmuştur.'Batı'nın ahlaksızlığını aldık' derler, öyle dinler durursunuz. Uyuşturmuşlardır sizi. Bir yandan Çanakkale zaferini kutlarsınız. Öte yandan Çanakkale savaşını yıllar sonra kaybettiğinizi bile fark etmezsiniz. Başbakanınız planlarını Amerika'ya açıklar.
Siz burdan dinlersiniz.Amerika Ankara'yı işgal etmektedir. Siz İngilizce öğrenmeye çalışırken durumu göremezsiniz.
Alışırsınız ve uyuşursunuz.Geçmişe dalıp gitmişken, geleceği kaybetmekte olduğunuzu fark edemezsiniz.Plan da bunun için yapılmıştır. Önce alıştırma.Sonra uyuşturma.
Yüzünüze demokrasi derler, arkanızdan gülerler.
Yüzünüze çok kültürlülük derler, arkanızdan bölerler.
Yüzünüze değişim derler, arkanızdan soyarlar.
Yüzünüze gelişim derler, arkanızdan bakarlar.
Alışırsınız. Uyuşursunuz. Tehlikenin farkında mısınız?
Önce Alıştırma - Sonra Uyuşturma...
ERDAL ATABEK

Hiç yorum yok: